Heuréka - Náchod 2006

Od pátku 22. 9. 2006 do neděle 24. 9. 2006 se konal na Jiráskově gymnáziu v Náchodě již pátý Velký seminář Heuréky. Záštitu nad celou akcí převzal Zdeněk Polák, který se staral o naše pohodlí, půjčoval nám pomůcky, … Prostě pobíhal celou dobu po gymnáziu a organizoval, vymýšlel a pomáhal. A přitom stihl vést i svou vlastní dílnu!

Seminář probíhal (jako každý rok) formou dílen (čili workshopů). Učitelé, kteří měli co nabídnout ostatním (netradiční přístup k tradičnímu učivu, nový pohled na staré zákony, fascinující provedení zavedených experimentů, pochlubení se svými novými nápady, …) vedli dílny. A letos jich bylo 17! Dvě z nic přitom vedli zahraniční účastníci setkání: Alexander Kazanov a Wim Peeters. Nepočítaje učitele ze Slovenska, bylo letos v Náchodě skoro 20 cizinců (z Belgie, Holandska, Ukrajiny, …). A měli rozhodně co nabídnout! Ale ani domácí nezůstali pozadu!

Takové množství dílen je na jednu stranu velmi užitečné, neboť každý si vybere to, co ho zajímá, láká, … Na druhou stranu (hlavně vedoucí dílen) není šance stihnout vše! A to je škoda, protože nápadů, přístrojů a různých udělátek bylo k vidění velmi mnoho …

Atmosféru ze setkání (nejen) učitelů fyziky přibližuje fotogalerie.


Autor fotografií: Jaroslav Reichl

© Jaroslav Reichl, 2006