Galavečer České hlavičky 2010

Po natočení experimentů, po všech problémech s korekcí videí, které po nás v brněnské televizi požadovali, a sehnání lístků a možnosti dopravy do Brna konečně nadešel den, kdy jsme měli odjet. Původní sestava měla čítat celý technický tým, herce a vedoucího projektu, Mgr. Jaroslava Reichla. Nakonec jsme odjeli pouze v pěti, bez našeho pana profesora, který z osobních důvodů jet nemohl.

Kolem druhé hodiny odpolední jsme vyrazili ze školy, část již ve společenském oblečení ve směru na pražskou Florenc, kde jsme měli rezervovaná místa v autobuse do Brna. Cesta proběhla bez problémů a za dvě a tři čtvrtě hodiny jsme již byli na autobusovém nádraží v Brně. Odtud to již byl pouze kousek do Mahenova divadla, Národního divadla v Brně, kde se měl Galavečer uskutečnit. Poté co jsme vešli dovnitř, tak jsme zamířili ihned do šaten odložit si věci a dva členové výpravy se konečně převlékli do společenských oděvů. Nejvíce vyčníval Jakub, jelikož jako jediný neměl sako, ale pouze vestičku. Poté jsme vyčkali, dokud se neotevřely dveře sálu a my se mohli usadit na místa. Ještě před začátkem natáčení, nás pan Aleš Cibulka, který uváděl celý Galavečer, naučil jak správně tleskat a reagovat pro natáčení. Poté již samotný Galavečer započal.

Vše probíhalo v jasném plánu a nenávratně se blížil čas, kdy bude uvedena naše práce. Poté co byla předána část cen, již přišel okamžik, kdy se na pódiu objevil stůl s vajíčky, lahví od kečupu a různými pomůckami, kterými měli laureáti dostat vajíčko do lahve. Byť nápad měli dobrý, realizace se jim nepovedla. Nervozita mezi námi stoupala a my jsme jenom doufali, že ukázka bude v pořádku. Poté již přišlo řešení v podobě naší ukázky. Vše se zdařilo a sálem se ozýval úžas a poté i potlesk. Po vystoupení česko-slovenské superstar za rok 2010 Martina Chodúra, kapely Bagr a předávní dalších cen, se večer dostal k dalšímu našemu pokusu. V tomto případě si ani vyspělý chemik nedokázal najít způsob jak ohřát vodu za pomocí pomůcek, které měl k dispozici. Vidět byl pouze marný pokus s alobalem, který se ovšem okamžitě propálil. Nyní již následovala naše druhá ukázka, která objasnila celému sálu, že papír je nejlepší řešení. Večer se již blížil ke konci, a proto po posledním vystoupení hostů, závěrečném nástupu laureátů a schválení od režiséra programu, že je vše v pořádku, se s námi moderátor rozloučil a my jsme vyšli do nočního Brna. Vzhledem k tomu, že nejbližší spoj do Prahy byl vlak, který odjížděl v půl jedné ráno, vydali jsme se do jedné z brněnských restaurací na večeři. Tam jsme vyčkali na odjezd našeho vlaku do Prahy. V půl čtvrté ráno jsme se hlásili opět zpět v Praze.

Celý výlet, se naprosto vydařil, stejně jako samotný Galavečer. V něm se objevila pouze jedna mylná informace o naší škole: naše škola byla uvedena jako střední průmyslová škola spojovací techniky. Sami se můžete přesvědčit, jak celý Galavečer probíhal 17. 11. 2010 ve 12:10 na ČT1.

Několik fotografií jsme zachytili alespoň mobilem.

Školu reprezentovali žáci třídy 07D:

Jan Duben

Jakub Jeník

Jan Milota

Filip Nový

Michal Pustějovský

Report z cesty sepsali:

Jakub Jeník

Michal Pustějovský

Autor fotografií:

Michal Pustějovský

© Jaroslav Reichl, 8. 11. 2010