Noc vědců

V pátek 28. 9. 2007, v den, kdy většina Pražanů využila volna a vyrazila patrně letos naposledy na své chaty a chalupy, se konala v Praze, Plzni a na řadě dalších míst nejen České republiky Noc vědců. Tato akce, která probíhá současně ve všech zemích Evropské unie, se konala v letošním roce již potřetí. Jejím smyslem je ukázat široké veřejnosti vědu „s lidskou tváří“, tj. představit vědecké poznatky formou přístupnou laikům, seznámit veřejnost s vědci, kteří patří mezi špičky ve svém oboru a přitom navíc nádherně zpívají, hrají na hudební nástroje, malují, …

Pražská Noc vědců se konala v prostoru před Žižkovským vysílačem nedaleko náměstí Jiřího z Poděbrad. Organizovala jí Česká hlava, která se zaměřuje na podporu vědy a výzkumu v České republice. Ta si přizvala ke spolupráci řadu dalších subjektů - mezi jinými i SPŠST Panská.

Proto ve stánku, který byl umístěn nedaleko vstupu do Žižkovského vysílače, od 16:00 do 21:00 předváděli návštěvníkům jednoduché fyzikální experimenty Mgr. Jaroslav Reichl a studenti třídy 05L Marek Fojtík a Martin Sojka. A zájem ze strany veřejnosti byl poměrně slušný a experimentátoři, kteří se zpočátku báli malé účasti lidí, byli tedy spokojení.

Fotografie pořídili:

Marek Fojtík

Jaroslav Reichl

Martin Sojka

© Jaroslav Reichl, 2007